Pomysł na pogodzenie zielonych i wtajemniczonych

Bo jakieś ustalenia powinny być w tym majdanie.

Czy podoba Ci się pomysł dwóch poziomów forum?

TAK
16
73%
NIE
6
27%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2011-09-05, 22:09

Nie wiem czy zauważyliście ale znalazłem chyba mały kompromis. Pojawiło się forum pt. "Jak to działa" gdzie co jakiś czas wrzucam (i nie tylko ja) jakieś podstawowe dawki wiedzy. Niby temat dla "zielonych" ale wymiataczy też zachęcam do czytania. Sam czytam co inni piszą. Racja - ostatnio mi jeden młodszy kolega udowodnił, że też popełniam błędy w projekcie ;-) Na szczęście są transparentne praktycznie dla Was 8-)
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Awatar użytkownika
altare84
Posty: 185
Rejestracja: 2011-03-25, 07:04
Lokalizacja: się urwałem?
Kontaktowanie:

Postautor: altare84 » 2011-09-07, 23:23

a nie myślałeś żeby zrobić tak jak było na forum mikrotika?
jak jakiś Świeżak napisał posta to musiał być zaakceptowany przez jakąś odpowiedzialną za to osobę, i dopiero wtedy jego post pojawiał się na forum.

-z jednej strony to uciążliwe kiedy ktoś zaczyna, a nie może sobie poradzić z czymś.

- ale z drugiej strony pozwala otrzymać jakiś poziom na forum i nie dopuszczać do tego żeby 16-to letni dzieciak pisał posty z zapytaniem jak zrobić sieć fifirifi bo ma neo 20mb i nazbierał kilka sztuk TP-linków i jak to wszystko połączyć z lifeboxem albo netiaspotem.

kilka dni temu usłyszałem od kolesia propozycje:
- ty masz trochę wiedzy....ja mam trochę kasy....otworzymy jakąś sieć i będziemy ludziom udostępniać internet.... jakieś 35-40 tys co ty na to?

- człowieku ty nawet nie wiesz co to jest LAN a chcesz prowadzić sieć? sam też nie posiadam wiedzy żeby wszystko ogarnąć. a ciągać innych fachowców za języki to nie na tym polega.


w sumie mamy dobre warunki bo światełko leci niedaleko od TKT ale od mniejszego wolumenu jak 40/40 nie ma co zaczynać bo tkt krzyczy 300zł za każdy.
a ludziska u nas to marudy i szczególnie wyczulone po ostatnich cyrkach polsatu cyfrowego i akwizytorach co nasprzedawali seniorom zestawy do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej po 799żł.

Awatar użytkownika
leo49
Posty: 300
Rejestracja: 2011-02-19, 18:51
Lokalizacja: Przemyśl
Kontaktowanie:

Postautor: leo49 » 2011-09-08, 08:07

Przemek ja bym rozdzielił jeszcze na forum v1 i v2 i to pilnie bo się robi bajzelll :-P

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2011-09-08, 08:25

Dobra chłopaki już robię ;)
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Zergling
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-20, 13:19

Postautor: Zergling » 2012-04-27, 00:01

A ja mam zawsze problem do której grupy się zakwalifikować.

Im więcej wiem, tym bardziej wiem, ile jeszcze nie wiem.

"Człowiek rodzi się głupi, ale umiera jeszcze głupszy."

Awatar użytkownika
altare84
Posty: 185
Rejestracja: 2011-03-25, 07:04
Lokalizacja: się urwałem?
Kontaktowanie:

Postautor: altare84 » 2012-04-27, 00:21

mój niezwykle wykształcony kuzyn zwykł mawiać do mnie że jest o wiele głupszy ode mnie.
nadmienię że kuzyn posiada tytuł profesora a ja jestem tylko po liceum.

im więcej się uczymy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę z tego jacy jesteśmy głupi.

ja osobiście kiedy ktoś chce mnie zrobić w wała odpowiadam że jestem palantem nie idiotą.

Awatar użytkownika
wilo
Posty: 4
Rejestracja: 2011-12-09, 00:35
Lokalizacja: Zwoleń
Kontaktowanie:

Postautor: wilo » 2012-05-04, 19:10

Jestem nowy na tym forum wsumie to pierwszy mój post ale zdało by sie zrobić coś dla zielonych coś w stylu nawet poradników krok po kroku z opisem co się robi. Z takich informacji wiele się człowiek uczy i niemęczy innych w tym przypadku adminów i bardziej doświadczonych uzerów:)
Po niektórych opiniach tu na forum boje się zapytać o głupie jak dla was sprawy, ale pewnie nietylko ja mam z nimi problem :(.
Jakby powstał taki dział nawet "dla zielonych" czy "krok po kroku" korona nikomu by niespadła a czasu i bezsensownych postów napewno by ubyło.
Taka proźba do admina czas wylogowywania z forum jest ciut przykutki niezdąrzy się tematu doczytać a już trzeba się logować
Co do poradników to sam niemam doświadczenia ale z chęcią bym takie coś napisał z czyjąś pomocą sam bym sie dowiedział wiele i ktoś by z tego miał pożytek skoro pisałby to zielony.
Zacznijmy od instalacji debiana podział dysku typ partyycji nazwa domena wy to wiecie ja i wiele innych nie tylko to jest takie strzelanie może tak będzie dobrze :(
ktoś chętny w pomocy napisania takiego poradnika ??

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2012-05-05, 10:08

viewforum.php?f=8

A to widział? Tu się właśnie takie rzeczy podstawowe zapodaje ;-) Sprawdzę ten czas ważności logowania.
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Zergling
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-20, 13:19

Postautor: Zergling » 2012-05-07, 01:58

wilo pisze:Zacznijmy od instalacji debiana podział dysku typ partyycji nazwa domena wy to wiecie ja i wiele innych nie tylko to jest takie strzelanie może tak będzie dobrze :(
ktoś chętny w pomocy napisania takiego poradnika ??


To może na początek nie to forum.
Proponuję forum Debiana, albo lepiej na pierwszy ogień Ubuntu :-P

krwd
Posty: 53
Rejestracja: 2011-11-18, 11:32

Postautor: krwd » 2012-05-20, 21:25

skrajnie debilne posty najprościej kasować lub zgłaszać "do wywalenia", podział forum spowoduje większe zamieszanie wg. mnie, ten podział który jest jest dobry, chyba, że oddzielenie części z jajkiem 2.6.32 od 2.6.34 czy tam v2.1.

pozdro

stockwatch
Posty: 41
Rejestracja: 2012-02-10, 20:24
Kontaktowanie:

Postautor: stockwatch » 2012-05-24, 09:47

Jako ten bardziej zielony byłbym za podziałem. Składanie prostych zapytań na część dla zielonych tylko kto będzie chciał odpowiadać w tej części. Dobrze aby choć raz w tygodniu miał ktoś "dyżur" z bardziej doświadczonych forumowiczów. W ten sposób lamerskie posty mogłyby być kasowane lub przenoszone w ich miejsce z części gdzie prowadzone są zaawansowane projekty. Inna sprawa, że w części zaawansowanej także jest dużo dyskusji o browcu itp ;-) :-P ale tego chyba nikt nie ma za złe - no może ten kto lubi (na dworzu gorąco) a on nie ma nic w lodówce ... :-/
stock

krwd
Posty: 53
Rejestracja: 2011-11-18, 11:32

Postautor: krwd » 2012-05-24, 11:36

nie to żebym był zajebiście czerwony ale to co piszesz jest delikatnie mówiąc bez najmniejszego sensu, a to dlatego, że proste zapytania masz w googe (do wyboru do koloru) !!! Dyżur raz w tygodniu :D:D:D:D dobre, prześlij raz w tygodniu na konto autora projeku 10tysi zł to może się zastanowi hehe albo przekaże komuś kto by chciał dyżurować :D pozdro

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2012-05-24, 16:41

Opcja 10k się podoba :-P To nawet codziennie rzucilibyśmy okiem na forum co zresztą robimy :lol:
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

stockwatch
Posty: 41
Rejestracja: 2012-02-10, 20:24
Kontaktowanie:

Postautor: stockwatch » 2012-05-26, 11:20

Przyznam, że mi "konwersacja" na forum dała sporo w technologiach sieciowych poruszam się od 11 lat ale z Linuxami miałem styczność pobieżną. Zawsze mi brakowało czasu i wsparcia do wystarczająco głębokiego wgryzienia się w temat. Kiedyś kupne wersja Slacka (zapychał się regularnie co miesiąc - comiesięczne wymiany dysków w kilku mini sieciach w różnych wioskach w dodatku w tym czasie brak własnego transportu. Później Debian pozwolił mi prawie zapomnieć o serwerach - tym bardziej, że miałem już przekierowanie na nadajniki. Skończyło się jeżdżenie co 2-3 dni "bo klient nie ma neta". Widziałem, że jak brak sygnału lub słaby to zrobił coś z kablem lub wtykiem. Poza tym powiadomienia i klikaniem i podglądem przeczytanie dawało spory komfort.
V-smart pozwolił mi i zmusił do znalezienia jeszcze kilku funkcjonalności - za co wielkie dzięki.
Myślę, że byłoby trochę chętnych do wspierania dalszego rozwoju projektu. No może nie zaraz 10k ale zawsze ... choć dobry browar co tydzień ;-) Może znajdą się kolejni .. :lol:
stock

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2012-05-26, 11:25

Nie znajdą się chętni. Przerabiamy to już prawie półtora roku. Przez ten czas 5 osób wsparło projekt "z gestu od siebie" a lekko strzelę, że komercyjnie używa go kilkaset bo wygodny i za darmo. Zatem w ogóle usunąłem opcję wsparcia hehe. Ludziom też nie chce się pisać referencji, o które prosiłem. Stąd też moje podejście do tematu V-Smart to już czysta olewka w kwestii rozwoju :lol: Poza tym nie mam czasu. Teraz Marcin wojuje z wersją 3.0 i już powoli dochodzi do podobnych wniosków co ja :mrgreen:
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>


Wróć do „Informacje organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości