Komercyjny projekt V-SMART

Bo jakieś ustalenia powinny być w tym majdanie.

Co sądzicie o kolejnej wersji projektu jako komercyjnej? (odpłatnej)

TAK, uważam że koniec darmochy!
17
57%
NIE, to nie wypali!
13
43%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2011-10-23, 07:45

Raczej nie będzie promocji
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Awatar użytkownika
AdminJacek
Posty: 984
Rejestracja: 2011-02-06, 17:35
Lokalizacja: Chojnice
Kontaktowanie:

Postautor: AdminJacek » 2011-10-23, 08:37

Popieram :-P Jak po promocję to do markietu :mrgreen:

Dulin
Posty: 14
Rejestracja: 2011-10-23, 07:21
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontaktowanie:

Postautor: Dulin » 2011-10-23, 08:46

Sądzę, że wiele osób zostanie przy nie aktualizowaniu niczego, taki naród. Chyba, że będzie coś konkretnego co będzie kusiło do kupienia. Myślę, że jeżeli do systemu by było dodane automatyczne zarządzenie urządzeniami sieciowymi (mikrotik/ubnt) + proste ustawienie ich pełnych backupów :)
Czesi nasi sąsiedzi zrobili coś ciekawego :) http://www.ispadmin.eu/pl/ nigdy nie używałem, ale widziałem demo panelu: http://demo.ispadmin.cz/ w sumie powiem, że może spokojnie konkurować z polskimi produktami chociaż ma pare błędów związanych z bezpieczeństwem... :)

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2011-10-23, 08:52

W komercyjnym projekcie nie myślę o aktualnych użytkownikach ;-) Oni na określonych przeze mnie zasadach (niektórzy już znają) będą mieć zawsze projekt za friko bo bardzo mi pomogli w sprawie. Komercja uderzy w nowych klientów przede wszystkim :mrgreen:

Myślę, że obecni userzy już się na tyle doedukowali, że niepotrzebna im jest kolejna wersja tego projektu, tym bardziej komercyjna. Większość problemów potrafią już rozwiązać sami co bardzo mnie cieszy.
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

raffsa
Posty: 391
Rejestracja: 2011-02-15, 06:27
Lokalizacja: Śląskie Miasteczko
Kontaktowanie:

Postautor: raffsa » 2011-10-23, 18:34

Przemek promocje to dobra rzecz !!! zrobisz 120%ceny napiszesz promocja do końca tygodnia i ludziska się rzucą :-).

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2011-10-23, 20:08

Ta jasne :-P
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

see
Posty: 58
Rejestracja: 2011-02-19, 22:49

Postautor: see » 2011-11-04, 19:53

Co do ankiety powinno być
Czy chcecie komercjalizacji projektu:
tak oczywiście
nie nie mam nic przeciwko :)

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2011-11-05, 07:53

Hehe
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Awatar użytkownika
Mertin
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-15, 00:11
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontaktowanie:

Postautor: Mertin » 2011-11-05, 10:19

E tak to jest na Białorusi :D chcesz żeby Łukaszenka dalej rządził

Tak
nie mam nic przeciwko :D

ozy
Posty: 12
Rejestracja: 2011-11-29, 09:23

Postautor: ozy » 2011-12-16, 12:40

Co do projektu na ubuntu - sam głupi się skusiłem i to kupiłem - tylko wersję droższą.
Podczas prób instalacji zacząłem googlować żeby to poukładać tak jak być powinno i... trafiłem na V-SMART.pl Tu nie odpłatnie otrzymałem więcej niż tam płacąc.

Więc... Może warto było by też w allegro uderzyć? Tamci goście sprzedają "kopię" dysku twardego - konkretnie jego obraz, który należy "rozpakować" na dysk za pomocą dystrybucji Live SLAX-a.

Przecież nie problem jest doprowadzić obecny projekt do tego co tam jest.

Za 20 zł - sprzedaj dostęp do forum.
za 49,99 zł obraz zainstalowanego systemu
za 99 przez ssh możesz instalować projekt zdalnie u klienta.
Dodatkowe usługi? Cennik :)

Na przygotowanie wszystkiego potrzeba czasu. Ale biorąc pod uwagę poziom wsparcia technicznego to oni dają takie: http://lintech.com.pl/wiki/
Co do ich instalacji - jeśli masz dodatkowe pytania lepiej dać sobie spokój bo w odpowiedzi dostaniesz, że nie prowadzą bezpłatnego wsparcia technicznego.

A patrząc po sprzedaży - kilka stów miesięcznie biorą kompletnie ZA NIC.

Co do mojego wykożystania projektu - nie zarabiam na nim nic :) Jest to mój domowy router, gdyż stary umarł. Mam komputer z Atomem, który i tak chodzi cały czas więc ile prądu zużywam, tyle zużywam ale w sumie mniej, bo odpadł mi router i apek (teraz mam software AP).

Projekt jest świetny i należy mu się dobra reklama. Nie mówię, żeby był dostępny za 10 zł, ale powiedzmy 20 zł za to co jest teraz - czyli dostęp do forum gdzie użytkownicy sobie pomagają na wzajem jest uzasadnione.

Na stronie projektu - zawsze aktualna paczka, a na forum dostęp do paczek aktualizacyjnych. Jeśli ktoś będzie chciał zaktualizować posiadaną wersję - bezpłatnie ze strony głównej projektu - ale jeśli chce zachować dane - to musi pobrać paczkę, którą znajdzie na forum po wykupieniu członkostwa.

Nie trzeba poświęcać na to dużo więcej czasu - a już zaczyna zarabiać grosze.

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2011-12-16, 13:16

Ano kiedyś były podobne pomysły już. Jednak ostateczna decyzja jest tu:

viewtopic.php?t=414

To nie jest takie proste wszystko jak opisałeś. 99% przypadków jest takich, że instalujesz i konfigurujesz wszystko u klienta a później przez miesiąc słuchasz pytań "jak odpalić mc". I się kurde później ludzie dziwią, że my co się trochę znamy przestajemy od nich odbierać telefony...
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

ozy
Posty: 12
Rejestracja: 2011-11-29, 09:23

Postautor: ozy » 2011-12-16, 15:38

Więc można zrobić tak:

Jeśli chcesz zadać pytanie na forum - wyślij SMS o treści... za tyle i tyle + VAT

Może wtedy ludzie zaczną szukać a nie zakładać byle co gdziekolwiek popadnie.
A kto chce otrzymać pomoc na forum (co nie gwarantuje oczywiście rozwiązania) będzie musiał się poradzić.

Mam namyśli płatne wsparcie techniczne.
Forum dla tych którzy posiadają jakąś wiedzę i chcą samodzielnie rozwiązać problem.
Bo tak jak piszesz - o tym MC - mc nie jest programem koniecznym do działania projektu. Jeśli ktoś chce wiedzieć jak włączyć MC to pewnie wie do czego służy. Wygooglować nie problem - forum udzieli odpowiedzi, ale nie za friko ;)

Na forum może być też kącik typu "Zlecę" = zapłacę - czyli odpłatne wsparcie techniczne.
Gość pisze - potrzebuję zainstalować MC - jeden gość napisze, że zainstaluje przez SSH za 10 zł, a drugi za browara - autor wątku sam zdecyduje się którą ofertę wybrać.
Gdzieś widziałem takie rozwiązanie ;) Tylko, że nie można było by robić OT w wątku - ukłon do moderatora :) Do tego system komentarzy - pomógł / dał ciała

Wiadomo - Ty masz największą wiedzę bo znasz projekt od podszewki, ale problemami za 20 zł zajmować się nie musisz :D


Wróć do „Informacje organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości