KOMERCJALIZACJA V-SMART - START!

Bo jakieś ustalenia powinny być w tym majdanie.
Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

KOMERCJALIZACJA V-SMART - START!

Postautor: yarzombo » 2011-11-23, 13:45

Żartowałem :-P Chciałem, żebyście przeczytali ten post :-P

Chyba jednak podejmę decyzję, że nie będzie komercjalizacji tego skromniutkiego projektu V-Smart ;-) bo stosunek nakładów do zysków będzie zbyt niski 8-)

Prawie już podjąłem decyzję, że projekt V-Smart zostanie na zawsze (czyli do końca 2012 roku - przypominam o końcu świata ;-)) darmowy :mrgreen: Forum zostanie i niech się kręci dalej. Jednak wywalę tego bloga w kosmos i zrobię jakąś ładną wizytówkę, na którą powrzucam referencje od Was, o których przypominam 8-)

Delikatny element komercji wprowadzę ponieważ nie każdy jest kozak w linuxach. Jak ktoś będzie chciał mi zapłacić za instalację serwera i opiekę nad tym to bardzo chętnie przyjmę taką propozycję. A ponieważ w Googlu kochany V-Smart już ma monopol na niektóre ważne sprawy to pewnie wpadnie dodatkowy grosik ;-) Ludzie mi często piszą, żebym im właśnie zainstalował system do obsługi sieci. Na co ja odpowiadam, że tu jest strona, tu jest forum i opisy - sam to zrób za darmo i nie zawracaj mi d. Natomiast zawodnik stwierdza, że woli mi za to zapłacić niż samemu się męczyć ;-)

Uważam że jest to dobry kompromis między wszystkim co zostało powiedziane do tej pory na temat darmowego i komercyjnego projektu V-Smart.
Ostatnio zmieniony 2011-12-08, 19:25 przez yarzombo, łącznie zmieniany 3 razy.
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Renegat_pol
Posty: 224
Rejestracja: 2011-02-13, 22:18
Lokalizacja: Augustów
Kontaktowanie:

Postautor: Renegat_pol » 2011-11-23, 18:02

I tak powinno być moim skromnym zdaniem. Jeśli klient chce instalacji to ma zapłacić. Za free to na forum i "zosia samosia". :mrgreen:

lk
Posty: 105
Rejestracja: 2011-04-06, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: lk » 2011-11-23, 19:03

Dokładnie tak. Chcesz mieć wszystko na gotowo bez pracy - zapłać. Masz czas i chęci na edukację - atakuj. Bardzo dobry pomysł.

Awatar użytkownika
marek
Posty: 106
Rejestracja: 2011-02-05, 10:05
Lokalizacja: Rypin

Postautor: marek » 2011-12-03, 17:31

popieram,
pozdrawiam Marek

Zergling
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-20, 13:19

Postautor: Zergling » 2012-04-26, 23:47

Jako nowy i nie wtajemniczony user (oraz taki który jeszcze może na to obiektywnie spojrzeć) pozwolę sobie skomentować ten fakt.
Co prawda klamka już zapadła i nic tu moje gdybanie nie zmieni, ale według mnie to była bardzo dobra decyzja.
Chociaż nawiązując do tematu
viewtopic.php?t=370
wszyscy wielcy tego forum już mnie prawie przekonali, że należy się zapłacić...
altare84 pisze:
yarzombo pisze:PS. Uważam, że większość ludzi myślących ekonomicznie powinna w ankiecie odpowiedzieć NIE w nadziei na to, że jednak zmienię zdanie

a ja uważam że wolałbym zapłacić i spać spokojnie wiedząc że w razie potrzeby mogę liczyć na support a nie główkować i czekać aż ktoś raczy napisać coś sensownego na forum kiedy to mam 0,5k sztuk usera odciętych od internetu. i tak się właśnie rodzą opinie że interner RADIOWY jest do dupy. bo tak naprawde to jest admin łajza i materialista bo oszczędził na porządnym oprogramowaniu i sprzęcie...., i nie mówię tutaj o routerach za 5-ico cyfrowe sumy czy mostach na radiolach. bo są sieci które działają niemalże doskonale na sprzęcie ubiquiti i łotewskich mietkach. ale są prowadzone przez ludzi z głową. ale przede wszystkim zasadami. najważniejsze jest zadowolenie klienta bo to jest najlepsza reklama.

Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale chwila...
Jak gdzieś przeczytałem nie prowadzisz ISP więc nie patrzysz obiektywnie.
Ja otwierając swoją działalność ISP jakieś 2 lata temu (wcześniej to było wyłącznie moje hobby) też bym nie dał ani złotówki na tego typu rozwiązania. A to z prostego powodu – że nie miałem. Wszystko trzeba było ładować w sprzęt i robiąc instalacje za pół darmo, trzeba było jeszcze pomyśleć, aby władować również coś do garnka.
Lecz miałem dużo czasu i mocy (jak to Przemek gdzieś fajnie określił) to też próbowałem na własną rękę różnych rozwiązań open source (LMS, lstat, shaper, nice shaper i wiele innych).
Gdybym wtedy wpadł na v-smart, ileż nocy by mi to zaoszczędziło ;) Ale z drugiej strony może i dobrze, że nie wpadłem, bo nic bym się nie nauczył :P
Teraz, choć kokosów nie zbijam mam z tego parę złotówek.

I w tym momencie chętnie zlecę Przemkowi instalację i opiekę nad serwerem, i nie dlatego że nie umiem, ale dlatego, że wiem, iż on to zrobi lepiej ode mnie.

A tak ciągnąc dalej, trochę poza tematem...

Trafiłem tu zupełnie przypadkiem, szukając czegoś o Debienie - nigdy o projekcie V-Smart nie słyszałem. Okazuje się, że jest to coś czego potrzebuje. A więc ściągam, instaluje... i działa. I fajnie - mam coś dobrego za free.
Poczytałem trochę forum... miła atmosfera, fajni ludzie (no może jakaś jedna zrzęda - ale dostała bana - hehe).
Chociaż z posta na post Twoje wypowiedzi Przemku o komercjalizacji projektu mnie coraz bardziej przerażały w końcu doczytałem się do tego posta. :) I decyzja słuszna - więc zostaje z wami. Chociaż o projektach net47 i innych ispadmin'ach już słyszałem to jakoś mnie tam nigdy nie ciągnęło. A już w ogóle mam w bardzo niskim poważaniu ludzi, którzy czyjąś pracę, wezmą sobie i trochę przerobią, a później to ludziom upychają za grube pieniądze (jak taki wspomniany przeze mnie wcześniej net47).
Także jeżeli projekt V-Smart byłby płatny z pewnością również bym się nim nie zainteresował.

Podsumowując – to nie zamknięcie kodu i komercjalizacja da zyski, ale support i obsługa klienta.


Wróć do „Informacje organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości