Pomysł na pogodzenie zielonych i wtajemniczonych

Bo jakieś ustalenia powinny być w tym majdanie.

Czy podoba Ci się pomysł dwóch poziomów forum?

TAK
16
73%
NIE
6
27%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
AdminJacek
Posty: 984
Rejestracja: 2011-02-06, 17:35
Lokalizacja: Chojnice
Kontaktowanie:

Postautor: AdminJacek » 2012-05-26, 11:40

Taa Marcin nie ma już pomysłu ;-) Nie wiem ile wyskrobałeś referencji, ale chyba troszkę było? Bo nie pamiętam :oops:

stockwatch
Posty: 41
Rejestracja: 2012-02-10, 20:24
Kontaktowanie:

Postautor: stockwatch » 2012-05-26, 11:40

Ludzie u nas w większości są dość oszczędni ... nie wiem skąd się to bierze podnieśliby opadłe jabłka z ogrodu sąsiada a własne mogą nawet zgnić ... ot taka nasza natura narodowa. Z tego co wiem to np Niemcy są bardziej uporządkowani u nich nie zmarnuje się swoje a po sąsiad raczej nie sięgają. Jednak nie wszyscy są tak skąpi. Ja kilka razy (4) coś kupowałem lub rozszerzałem funkcjonalności. Slack, Debian 5, Debian 5 i 2WAN, Debian 5 HFSC. Ostatniej nie wdrożyłem bo coś mi obcinało część userów i nie mogłem z tym dojść do ładu. Na samym początku sam się bawiłem z RedHatem 8 ale po kilku tygodniach różnych testów miałem dość małą funkcjonalność i przez 2-3 lata korzystałem z routerów sprzętowych. Później ten Slack itd. Potrafię więc docenić tak duży wkład pracy "pro publico bono" .... :-P
Zasłużyłeś na "noszenie Cię na rękach".
Kupowane wcześniej serwery były przeważnie pozbawione jakiegokolwiek wsparcia czasem 2-3 maile z krótkimi lakonicznymi kilkoma słowami, bez żadnej instrukcji.
To co Ty "zapodałeś" to istny full wypas :-o :->

EDIT
Myśłę, że już na tym etapie ten projekt przewyższa wiele komercyjnych produktów do zarządzania ruchem. Nie sądzę aby platformy sprzętowe np Cisco serii 26xx lub nawet 3xxx przewyższały czymś Twój projekt. W v-smart na pewno dużo łątwiej i szybciej można serwisować nie wspomnę o kosztach interfejsów moduł Cisco a karta sieciowa.
Więc ogólnie nie masz się czego wstydzić a ilość testerów systemu świadczy sama za siebie jest to największa referencja.
Może tylko wprowadź w systemie zachętę do rejestrowania tak jak w LMS. Abyś miał potwierdzenie ilości testerów ..
Może się to kiedyś przydać w karierze przy prezentowaniu projektu jako jednego z puntów w CV

Postaram się być grzeczny, ale czy myślenie naprawdę jest problematyczne? Edycja by AdminJacek
Ostatnio zmieniony 2012-05-26, 15:10 przez stockwatch, łącznie zmieniany 1 raz.
stock

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2012-05-26, 13:21

Łoj będzię opr od Jacka odnośnie Edyty (opcji edit :-P). Jest jak mówisz z tego typu projektami w sieci. Przede wszystkim kupując rozwiązanie komercyjne, jesteś ograniczony do funkcjonalności, którą daje producent i praktycznie sam nie możesz nic do robić. A tu - jak widać ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia i umiejętności :mrgreen:

Jacek listę referencji mamy tutaj:

http://www.v-smart.pl/referencje/

Szału nie ma ale od Ciebie są ;-)
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Awatar użytkownika
AdminJacek
Posty: 984
Rejestracja: 2011-02-06, 17:35
Lokalizacja: Chojnice
Kontaktowanie:

Postautor: AdminJacek » 2012-05-26, 15:11

9 sztuk to jak na forum nie jest faktycznie zbyt wiele. Panowie czy macie z napisaniem jakiś problem? Czy może jednak projekt Wam się nie podoba?

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2012-05-26, 18:08

Polska Bało-Czerwoni :D To mentalność Jacku, obaj o tym wiemy ;-)
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Awatar użytkownika
AdminJacek
Posty: 984
Rejestracja: 2011-02-06, 17:35
Lokalizacja: Chojnice
Kontaktowanie:

Postautor: AdminJacek » 2012-05-26, 19:00

Zatem opowiem Wam pewną historię. Jest sobie taki człowiek w moim mieście o imieniu Zbigniew, znany jako Zbigniew z Chojnic a dla nas Zbigniew R. Jest również tv a w niej kanał superstacja czy tvn24 szkło kontaktowe. Zbigniew R. często dzwoni i bluzga na wszystkich przy czym robi nam bardzo fajną reklamę. Ktoś kiedyś zadzwonil i przeprosił widzów za złe zachowanie Zbigniewa i powiedział, że jest mu wstyd za Chojnice. Chyba jedyną płętą mojego wywodu to: Panowie wstyd mi za Was! Korzystacie z projektu za free, nie stać Was nawet na wklepaniu paru pozytywnych myśli dla autora?!

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2012-05-26, 19:04

Niech żyje Zbigniew :mrgreen:
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Renegat_pol
Posty: 224
Rejestracja: 2011-02-13, 22:18
Lokalizacja: Augustów
Kontaktowanie:

Postautor: Renegat_pol » 2012-05-27, 06:23

yarzombo pisze:... listę referencji mamy tutaj:

http://www.v-smart.pl/referencje/



Ale mnie to tam nie zamieściłeś :-) a byłoby już razem 10 :-).

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2012-05-27, 08:05

Podeślij na maila dokument bo albo nie doleciał albo umknął gdzieś ;-)
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

Renegat_pol
Posty: 224
Rejestracja: 2011-02-13, 22:18
Lokalizacja: Augustów
Kontaktowanie:

Postautor: Renegat_pol » 2012-05-27, 17:24

Nie dam. Nie warte umieszczania. Kiedyś Ci wysyłałem jako zwykły użytkownik. Korzystam z v-smarta w małej, jednoblokowej sieci. Nie jest używana jako dochodowa (tylko potrzeby mieszkańców).

Awatar użytkownika
AdminJacek
Posty: 984
Rejestracja: 2011-02-06, 17:35
Lokalizacja: Chojnice
Kontaktowanie:

Postautor: AdminJacek » 2012-05-27, 19:26

:lol: Dwa lata temu byłem przesłuchiwany przez Policję Skarbową. Pani, która mnie przesłuchiwała powiedziała mi, że nie ma czegoś takiego jak za darmo, nie dochodowa. Nawet jeżeli będe pomagał sąsiadce wyrzucić śmieci to według US nie ma czegoś takiego jak sąsiedzka pomoc. Ona powinna mi zapłacić chociaż 1zł a ja od tej złotówki muszę odprowadzić podatek :-D

Renegat_pol
Posty: 224
Rejestracja: 2011-02-13, 22:18
Lokalizacja: Augustów
Kontaktowanie:

Postautor: Renegat_pol » 2012-05-28, 17:36

I tu masz racje Jacku. Mnie to jednak nie dotyczy. Ja tylko dopisują kolejnych szkodników do LMSa, a właściciel budynku w ramach czynszu rozlicza z internetu. Ja dzięki temu mam net za free.

raffsa
Posty: 391
Rejestracja: 2011-02-15, 06:27
Lokalizacja: Śląskie Miasteczko
Kontaktowanie:

Postautor: raffsa » 2012-05-29, 00:08

kurde temat był poruszany już nie raz z referencjami !!!.

co jest !!!!! Ludzie !!!

Przemek !!! wóz albo przewóz tylko z referencjami: maja prawo do postów i temat zielonych i zaawansowanych rozwiązany.

Awatar użytkownika
yarzombo
Forfiter Prezes :D
Posty: 1948
Rejestracja: 2011-02-05, 08:59
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » 2012-05-29, 07:35

Jest to jakiś pomysł :mrgreen: Pomyślę
mojnick"><script>alert('Haknąłem tę stronę');</script>

stockwatch
Posty: 41
Rejestracja: 2012-02-10, 20:24
Kontaktowanie:

Postautor: stockwatch » 2012-05-29, 17:53

Renegat_pol pisze:I tu masz racje Jacku. Mnie to jednak nie dotyczy. Ja tylko dopisują kolejnych szkodników do LMSa, a właściciel budynku w ramach czynszu rozlicza z internetu. Ja dzięki temu mam net za free.

No to już podpadasz pod & właściciel budynku powinien zapłacić za Ciebie podatek od użyczenia Ci za darmo netu .... ;-) to przecież wymierna korzyść za którą zapłaciłbyś jakiemuś ISP i byłby z tego podatek ... :-? :-P oj nie wymigasz się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Chyba znacie historię piekarzy którzy niesprzedane pieczywo rozdawali do domów dziecka , noclegowni itp...
Jak skarbówka naliczyła im podatek od rozdanego pieczywa - to musieli zamknąć interes. Więc wielu "przestępców" jest wśród nas. Urzędasy już wymyślają poadtki od rzeczy nadających się do filmów Barei.
Podatek od deszczu, bykowe, lokat, inwestycji giełdowych a to i tak za mało. Przy takim przyroście administracji to niedługo na pensje nam nie wystarczy ... ;-) :-/ :shock: bo będzie 110% podatku....
stock


Wróć do „Informacje organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości